مطالب علمی

راهنمای خريد کفش - شنبه 02 اسفند 1393 - 15:07:45
کفش‏ها بيش از ساير لباس‏ها و پوشش‏ها در راحتي، شادابي و سلامت شما موثرند، بنابراين ارزش دارد که کمي‏ بيشتر وقت صرف کنيد و اين کار را جدي بگيريد.               خريد يک جفت کفش، شايد کار ساده و آساني به نظر برسد. لابد با خودتان مي‏گوييد به فروشگاه مي‏رويد و از بين انواع کفش در رنگ و طرح و مدل‏هاي مختلف، هر کدام که بيشتر خوش‏تان آمد و به دلتان نشست انتخاب مي‏کنيد و مي‏خريد، اما موضوع به همين آساني هم نيست. براي خريد يک ..
0 نظرات
ادامه مطلب
بدترین کفش‌ها برای پاهای شما!!! - شنبه 02 اسفند 1393 - 15:02:18
  پزشکان علت رگ به رگ شدن مچ پا و درد شدید پاها را مربوط به کفش های پاشنه بلند می دانند.   1- کفش های پاشنه بلند پزشکان علت رگ به رگ شدن مچ پا و درد شدید پاها را مربوط به کفش های پاشنه بلند می دانند.   مشکلات این کفش ها شامل موارد زیر است: الف- برآمدگی پاشنه اگر پاشنه بلند بپوشید، یک برآمدگی دردناک در پشت پاشنه به وجود می آید. مواد خشک کفش، بر پا فشار وارد می کنند. این فشار وارده منجر به بروز برآمدگی استخوانی، تاول، ورم و درد در تاند..
0 نظرات
ادامه مطلب
درمان درد پاشنه پا با این ورزشها - شنبه 02 اسفند 1393 - 14:54:38
11 ورزش برای درد پاشنه پا   هنگامی که رباط موجود در کف پا، پاره و یا ملتهب شود، التهاب غلاف کف پا (فاسئیت پلانتار) رخ می دهد که یک بیماری دردناک و جدی می باشد. این التهاب، یکی از علل مهم ایجاد درد پاشنه پا است. در این مطلب 11 نوع حرکت ورزشی برای تسکین درد ناشی از التهاب غلاف کف پا  و درد پاشنه را برایتان بیان می کنیم. 1- کشش انگشت پا پاشنه پا را روی زمین قرار دهید. با دستتان، انگشت شست پا را به طرف بالا و پایین بکشید. انگشت شست را به طرف عقب بکشی..
0 نظرات
ادامه مطلب
چرا پاشنه پایم درد می‌کند؟ - شنبه 02 اسفند 1393 - 14:49:55
  خار پاشنه‌ پا، یک زایده‌ استخوانی‌ در پاشنه‌ پا است که‌ باعث‌ بروز درد و مشکلاتی ‌در راه‌ رفتن‌ می شود و بهتر است فرد علائم و علت آن را بشناسد. خار پاشنه در اثر التهاب فاسیای کف پا (یک نوع رباط) ایجاد می‌شود که این امر سبب درد پاشنه می‌شود. فاسیای کف پا، یک باند پهن است که در کف پا از پاشنه تا انگشتان پا کشیده می‌شود. التهاب طولانی مدت فاسیا می‌تواند باعث رسوب کلسیم در محل اتصال فاسیا به پاشنه پا شود. تجمع کلسیم به تنهایی دردناک نیست و درد، ناشی از کشیدگی فاسیا است..
0 نظرات
ادامه مطلب
علل درد انگشتان پا!!! - شنبه 02 اسفند 1393 - 14:46:20
درد انگشتان پا؛ علل و علائم   انگشت پا دارای استخوان، مفصل، عضله، تاندون، رباط، عصب و رگ های خونی است که اگر هر کدام از این اجزاء دچار صدمه، ضربه، عفونت و سایر مشکلات شود، باعث بروز درد در انگشتان پا می شود. درد انگشت پا ممکن است کوتاه مدت و یا دائمی باشد. ممکن است احساس سوزش، گزگز، خارش و... در انگشت پای خود داشته باشید. درد انگشت پا می تواند کم باشد و یا به قدری زیاد باشد که نتوانید کفش بپوشید و یا هر نوع فشاری به انگشت و یا پای خود وارد کنید. علل مختلفی م..
0 نظرات
ادامه مطلب
درد پایین شست پا(سزاموئیدیت) - شنبه 02 اسفند 1393 - 14:39:23
  سزاموئیدیت (Sesamoiditis) یک بیماری شایع در کف پا می باشد و موجب درد در قسمت توپ پا و بخصوص پایین شست پا می شود. سزاموئید مهم ترین مفصل شست پا است که داخل توپ پا می باشد. دو استخوان سزاموئید یا کنجدی، در توپ پا و زیر مفصل شست پا قرار دارند. این استخوان ها قدرت نفوذ تاندون را افزیش می دهند و شست پا را تنظیم می کنند. عضلاتی، شست پا را به طرف پایین خم می کنند و از زیر مفصل شست پا می گذرند و از بالای برآمدگی استخوان های سزاموئید عبور می کنند. این برآمدگی با..
0 نظرات
ادامه مطلب
  خوابیدن تا دیروقت، در روزهای تعطیل آخر هفته، می‌تواند خواب شما را دچار اختلال کند و حال و حوصله را از شما بگیرد. حتی اسمی هم برای این حالت پیدا شده به نام : تاخیر جت اجتماعی! بنا بر نظر متخصص خواب و مدیر بیمارستان اختلالات خواب نیویورک، شلبی فردمن هریس، این حالت یعنی "تاخیر جت اجتماعی" بسیار شایع است.   در واقع این حالت، یک اختلال خواب نیست که مردم را به خاطرش نزد پزشک بکشاند، اما براحتی متوجه می‌شویم که این افراد آنهایی نیستند که هر روز بودند.   ..
0 نظرات
ادامه مطلب
(IBS) سندرم روده تحریک پذیر یا IBS در اثر تحریک زیاد پایانه عصب روده ای ایجاد می شود. و موجب انقباضات نامنظم روده می شود. علائم این بیماری شامل : دردهای شکمی،تهوع، نفخ و حرکات غیرطبیعی روده ها( اسهال یا یبوست) است. در این بیماری فرد احساس عدم تخلیه کامل مدفوع را دارد. عوامل استرس زا باعث شروع این سندرم یا بدتر شدن علائم آن می شوند،بنابراین از نظر روان درمانی نیز این بیماران باید تحت نظر باشند. سندرم روده تحریک پذیربرخلاف بیماری های التهابی روده ،زندگی فرد را تهدید نمی کن..
0 نظرات
ادامه مطلب
سندرم روده تحریک‌پذیر - شنبه 02 اسفند 1393 - 14:06:46
بهبود سندرم روده تحریک‌پذیر با کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها پزشکان سوئدی معتقدند کاهش میزان مصرف کربوهیدرات‌ها می‌تواند به تسکین علائم سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) کمک کند.   در این بررسی پزشکان سوئدی مشاهده کردند در هر 10 فرد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها در بهبود وضعیت این بیماران نقش داشته و حذف کربوهیدرات‌ها به طور چشمگیری در از بین بردن این علائم موثر است. متخصصان بر این باورند که توجه به نوع رژیم غذایی می‌تواند در درمان این سندرم موثر باش..
0 نظرات
ادامه مطلب
  منتول موجود در نعناع به تسکین عضلات تنفسی کمک می‌کند که این امر مشکلات نفس کشیدن را از بین می‌برد. چه برای از بین بردن خاک و ریزگردهای مضر موجود در محیط از محصولات پاک کننده استفاده کنید یا صرفاً در معرض مواد سمی و قارچ‌هایی که روزانه با آن‌ها روبرو هستیم قرار بگیرید یک مسئله غیرقابل انکار است که این مواد بالاخره راهی به سیستم تنفسی شما باز می‌کنند. افزون بر این برای بسیاری از افرادی که از مشکلات تنفسی مانند آسم یا بیماری مزمن انسداد ریه رنج می‌برند مواجه با مواد مذکور..
0 نظرات
ادامه مطلب
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی تله تی وی محفوظ است. @ 2018