رابطه من وخدا

از وقتی خدا هدایت زندگی مرا در دست گرفت...!

دوچرخه سواری با خدا

من در ابتدا خداوند را یک ناظر: مانند یک رئیس با یک قاضی می دانستم که دنبال شناسایی خطاهایی است که من انجام داده ام و بدین طریق خداوند می داند وقتی که من مُردم، شایسته بهشت هستم و یا مستحق جهنم.

وقتی قدرت فهم من بیشتر شد، به نظرم رسید که گویا زندگی تقریباً مانند دو چرخه سواری با یک دوچرخه دو نفره است و دریافتم که خدا در صندلی عقب در پا زدن به من کمک می کند...

نمی دانم چه زمانی بود که خدا به من پیشنهاد داد جایمان را عوض کنیم. از آن موقع زندگی ام بسیار فرق کرد، زندگی ام با نیروی افزوده شده او خیلی بهتر شد، وقتی کنترل زندگی دست من بود من راه را می دانستم و تقریباً برایم خسته کننده بود ولی تکراری و قابل پیش بینی و معمولاً فاصله ها را از کوتاه ترین مسیر می رفتم.

اما وقتی خدا هدایت زندگی مرا در دست گرفت: او بلد بود از میانبرهای هیجان انگیز و از بالای کوهها و از میان صخره ها و با سرعت بسیار زیاد حرکت کند و به من پیوسته می گفت: تو فقط پا بزن.

من نگران و مضطرب بودم پرسیدم: مرا کجا می بری؟

او فقط خندید و جواب نداد و من کم کم به او اطمینان کردم!

وقتی می گفتم : می ترسم او به عقب بر می گشت و دستانم را می گرفت و من آرام می شدم.

او مرا نزد مردمی می برد و آنها نیاز مرا بصورت هدیه می دادند و این سفر ما، یعنی من و خدا ادامه داشت تا از آن مردم دور شدیم.

خدا گفت: هدیه را به کسانی دیگر بده و آنها بار اضافی سفر زندگی است و وزنشان خیلی زیاد است.

بنابراین من بار دیگر هدیه ها را به مردمانی دیگر بخشیدم و فهمیدم دریافت هدیه ها بخاطر بخشیدن های قبلی من بوده است و با این وجود بار ما در سفر سبک تر است.

من در ابتدا در کنترل زندگی ام به خدا اعتماد نکردم. فکر می کردم او زندگی ام را متلاشی می کند اما او اسرار دوچرخه سواری زندگی را به من نشان داد و خدا می دانست چگونه از راههای باریک مرا رد کند و از جاهای پر از سنگلاخ به جاهای تمیز ببرد و برای عبور از معبر های ترسناک پرواز کند.

و من دارم یاد می گیرم که ساکت باشم و در عجیب ترین جاها فقط پا نزنم و من دارم از دیدن مناظر و برخورد نسیم خنک به صورتم در کنار همراه دائمی خود « خدا » لذت می برم و من هر وقتی نمی توانم از موانع بگذرم او فقط لبخند می زند و می گوید « پا بزن »


0 نظر دادن به "رابطه من وخدا"

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی تله تی وی محفوظ است. @ 2018