کاربردهای فوق العاده پوست موز!!!

پوست موز را دور نریزید

 

پوست این میوه خوشمزه را دور نریزیددر این مقاله شما را با کاربردهای مختلف پوست موز آشنا می کنیم.

پوست این میوه خوشمزه را دور نریزید.jpg

 موز میوه پر فروشی دست‌کم در آمریکا است اما مشکلاتی نیز برای محیط‌ زیست ایجاد می‌کند. از جمله اینکه رها کردن پوست آن در محیط موجب انتشار گاز متان که در تأثیر گلخانه‌ای اثرگذار است می‌شود. با این‌ حال روش‌هایی برای استفاده مجدد از پوست موزو کم کردن تأثیر مخرب آن بر محیط‌ زیست وجود دارد.


در این مقاله به 10 روش ساده از این موارد پرداخته است :


کود گیاه گوجه‌فرنگی : پیچیدن یک پوست موزبه دور گیاه گوجه‌فرنگی و تجزیه شدن آن موجب می‌شود تا گوجه‌فرنگی به هنگام رشد از مواد مغذی آن استفاده کند.


تغذیه‌کننده گیاهان خانگی : پوست موزرا در یک ظرف بدون منفذ پر از آب غوطه‌ور کنید و از این مایع موزی برای آب دادن به گیاهان خانگی و تغذیه آن‌ها استفاده کنید.


افزودنی به کود : اضافه کردن پوست موزبه کود گیاهی مواد مغذی و بافت‌های بسیاری به کود اضافه کرده و قابل‌استفاده در چمن و باغچه است.


تسکین‌ دهنده خارش : پوست موزمرهم مناسبی برای آرام کردن و تسکین دادن بسیاری از ناراحتی‌های پوستی جزئی از یک خراش، گزیدگی حشره، واکنش به سم پاپیتال گرفته تا پسوریازیس است.


غذای حیوانات : پوست موز مکمل خوبی برای غذای حیواناتی چون مرغ، خوک، خرگوش و دیگر چارپایان است.


سس سالاد : مزه سرکه‌ای پوست موزآن را به سس فوق‌العاده خوبی برای سبزی‌های تازه تبدیل کرده است.


ترد کننده گوشت : پوست موز مرطوب‌کننده و تردکننده طبیعی مناسب برای گوشت است. این بار که قصد کباب کردن دارید پوست موزرا به گوشت اضافه کنید تا مانع از سفت و خشک شدن آن در طول آشپزی شود.


افزودنی به اسموتی : اگر پوست موزرا به مدت ده دقیقه بجوشانید و آن را در آب میوه گیری یا مخلوط‌کن قرار دهید می‌توانید مواد غذایی، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌های بسیاری را به این طریق به اسموتی خود بیفزایید.


جذب کننده پرنده و پروانه : پوست موزخام را در باغچه یا جای دیگر قرار دهید. شیرینی آن پرنده‌ها و پروانه‌ها را جذب خواهد کرد. مراقب باشید که زنبورها هم شیرینی دوست دارند!


جلا دهنده چرم : کافی است پوست موز را روی لباس یا مبل چرمی بمالید و سپس با پارچه نرم براق کنید. برای جلا دادن نقره هم می‌توانید از پوست موز استفاده کنید.

 خراسان نیوز


0 نظر دادن به "کاربردهای فوق العاده پوست موز!!!"

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی تله تی وی محفوظ است. @ 2018